zawijane tortille na chłopski rozum

Zawijane tortille
Odcinek 63

zawijane tortille – szybka przekąska

Święta, święta i po świętach. A jeśli tak, to znaczy, że wielkimi krokami zbliża się sylwester. A jeśli sylwester, to imprezy, imprezki i wszelkiego rodzaju spotkania. A jeśli imprezy to z pewnością zwiększone zapotrzebowanie na proste, pyszne i nierzadko zaskakujące przekąski, które znacząco wpływają na ogólną atmosferę i zadowolenie gości. Gdy mówimy o takich pysznościach na myśl przychodzą mi od razu zawijane tortille. Dodatki to rzecz gustu, ale oczywiście szczerze polecam mój zestaw – jest naprawdę sycący. Zobaczcie jakie to proste!

zawijane tortille impreza

składniki (na jeden półmisek):

3 placki tortilli – jakie lubicie – ja wybrałem klasycznie – jasne i bez dodatków, ale co kto lubi

1 opakowanie puszystego serka twarogowego (150-200 g) – polecam chrzanowy 🙂

9 plastrów salami

9 plastrów mierzwionego żółtego sera

1 czerwona papryka – fajnie sprawdza się taka podłużna odmiana

wykonanie:

  1. Paprykę dokładnie myjemy i pozbawiamy gniazda nasiennego. Usuwamy również pestki. Kroimy w podłużne dość wąskie paski. Żeby łatwiej było podzielić – np. na 9 paseczków.
  2. Placek tortilli smarujemy serkiem (zużywamy jedno opakowanie na 3 placki). Równomiernie rozsmarowujemy porcję serka po 2/3 powierzchni placka.
  3. W połowie placka układamy na sobie kolejno plastry salami i sera żółtego.
  4. Kolej na paprykę. 3 paski rozkładamy na innych dodatkach.
  5. Zaczynamy zawijanie. Do działania przystępujemy ze szczególną dbałością o możliwe ciasne zwinięcie całości, rozpoczynając od części posmarowanej i obłożonej dodatkami. Dzięki temu znajdą się w środku zawijańca, a na końcu pozostanie nieposmarowana część – łatwiejsza do zwinięcia.
  6. Tak przygotowane zawijane tortille trafiają na min. 30 minut do lodówki.
  7. Następnie kroimy nasze „wałki” w ok. 1,5 – 2 cm plastry (luźne końce oczywiście pałaszujemy), i układamy na talerzu jeden obok drugiego.
  8. Podajemy na zimno.

Gotowe! Gwarantuję Wam, że wszystkie znikną, szybciej niż myślicie, więc zawczasu przygotujcie rozsądny zapas. Zawijane tortille to świetny wybór na sylwestrowy wieczór!

Żeby wszystko było jeszcze prostsze koniecznie zobaczcie film i subskrybujcie mój kanał YouTube! https://www.youtube.com/watch?v=ClWVJTlUMBA

Poszukujecie więcej ciekawych pomysłów na imprezowe danie? Zapraszam na wiejską deskę! http://nachlopskirozum.com.pl/wiejska-deska/

zawijane tortille proste