warzywne smoothie na chłopski rozum

Warzywne smoothie
Odcinek 64

warzywne smoothie – pyszne i szybkie

Czy dla Was też nowy rok to (kolejna ;/ ) szansa i motywacja do zmiany swoich nawyków żywieniowych? Jeśli do tego jesteście zabiegani i zmęczyliście się przygotowywaniem wymyślnych warzywno – owocowych cudów, które zajmują sporo czasu  – jesteście we właściwym miejscu. Dzisiaj przygotujemy warzywne smoothie! Idealnie sprawdza się jako śniadanie lub drugie śniadanie, które można przygotować dosłownie w 5 minut (!), od wejścia do kuchni, do opłukania naczyń. Do tego, jeśli dysponujecie odpowiednim sprzętem, to nawet nie ma za bardzo czego zmywać, bo pojemnik w którym miksujemy jest zarazem szczelnym bidonem do zabrania w drogę. A skoro o sprzęcie mowa: ja używam Smoothie Maker Mix&Go marki Russell Hobbs, ale z racji tego, że nie jest to artykuł sponsorowany to dodam, że takie urządzenia produkuje wiele różnych firm i nie przypuszczam, żeby różniły się między sobą skutecznością. Zresztą takie warzywne smoothie idealnie wychodzi także z blendera kielichowego, a nawet ręcznego. Tyle wstępu – do dzieła!

warzywne smoothie szybkie

składniki:

gruby plaster buraka (1,5 – 2 cm)

kawałek korzenia selera

1/2 marchewki

1/2 pomidora

sól, pieprz

zimna woda

wykonanie:

  1. Warzywa myjemy, obieramy i porcjujemy. Resztę można zawinąć w folię spożywczą i włożyć do lodówki – na kolejne warzywne smoothie.
  2. Kroimy wszystko w grubą kostkę i wrzucamy do pojemnika, w którym będziemy miksować.
  3. Solimy i pieprzymy – na początku polecam uważać – zawsze można nasze smoothie doprawić później. Po kilku razach każdy wyczuwa swoje ulubione proporcje.
  4. Zalewamy całość wodą – łącznie wszystko powinno zająć ok. 500 ml.
  5. Miksujemy kilkadziesiąt sekund, aż konsystencja będzie gładka i jednolita.
  6. Jeśli używacie Smootkie Makera wystarczy teraz tylko odkręcić ostrza i nakręcić lejek, który zamieni pojemnik i szczelny i wygodny bidon z „dzióbkiem”.

I gotowe! Super szybkie, super łatwe i super zdrowe! Bomba witaminowa i prawdziwe bogactwo błonnika. Fantastyczny smak i zero wyrzutów sumienia. Spróbujcie sami – tak na chłopski rozum!

Zobaczcie też film i subksrybujcie mój kanał YouTube! https://www.youtube.com/watch?v=SO9G2O3o89M

A może dietetyczny kurczak w jogurcie! Sprawdź: http://nachlopskirozum.com.pl/dietetyczny-kurczak-w-jogurcie/