kawa mrożona na chłopski rozum

Kawa mrożona – orzeźwiająca!
Odcinek 40

Kawa mrożona – idealna na upały

Poranna kawa to dla Was świętość? A może po prostu lubicie przed południem w ramach drugiego śniadania ogarnąć coś słodkiego i popić to właśnie tym ożywczym napojem? Nieważne, które zdanie bardziej do Was pasuje. Zastanówcie się, czy wakacyjne upały pozytywnie kojarzą się Wam z zalewaniem czegokolwiek wrzątkiem i chuchaniem na każdy łyk przez 10 minut, żeby nie oparzyć sobie języka. Jeśli chcecie wiedzieć – mi niekoniecznie. Dlatego z przyjemnością przedstawiam wybawienie z opresji – to właśnie orzeźwiająca kawa mrożona.

Przepis jest tak prosty i szybki, że każdy wpadłby na niego sam. Niech więc moja wersja będzie raczej inspiracją na upalne dni, niż jakimś odkrywczym zjawiskiem kulinarnym, którym oczywiście nie jest. Tak czy siak – działajmy!

kawa mrożona orzeźwiająca

Składniki (na 1 szklankę):

3/4 szklanki mleka – najlepiej schłodzonego

2 łyżeczki kawy rozpuszczalnej

2 łyżeczki cukru

kilka kostek lodu

gałązka świeżej mięty

Wykonanie:

1. Przygotować szkło, w którym zostanie podana kawa – najlepiej sporą, wysoką szklankę.

2. Odmierzyć 3/4 przygotowanej szklanki mleka i przelać do shakera/słoika.

3. Dodać kawę i cukier, zamknąć i energicznie wytrząsać przez ok. 1min.

4. Zmiażdżyć w palcach 2 liście mięty, dodać do shakera/słoika i wytrząsać jeszcze moment.

5. W szklance umieścić kostki lodu, zalać przygotowaną kawą, odcedzając liście mięty.

6. Przybrać gałązką mięty i wsadzić słomkę.

Gotowe!

Jeden z najprostszych i najszybszych sposobów na szybkie orzeźwienie i poprawienie sobie humoru w skwarny dzień. Mięta Wam nie leży? Nie ma problemu! Zrezygnujcie z niej albo użyjcie innych, ulubionych przez Was składników – syropów do kawy lub przypraw. A może jakiś wspaniały likierek do dolania? Nada się tutaj wyśmienicie, oczywiście pod warunkiem, że już dzisiaj nie musicie prowadzić;). Tak czy siak, zróbcie sobie przyjemność mrożoną kawą już dzisiaj – tak na chłopski rozum!

Zobaczcie krótki film, w którym pokazuję jak powstaje moja mrożona kawa!https://www.youtube.com/watch?v=Q3qbS3A1ve4

A do kawki koniecznie coś słodkiego – na przykład ciasto zebra – link poniżej. http://nachlopskirozum.com.pl/ciasto-zebra/